Jak korzystać z serwisu?

Jak założyć konto w serwisie?

Serwis posługuje się zintegrowanym kontem z portalu Gazeta.pl. Aby korzystać z serwisu, wpisz na stronie głównej dane swojego dziecka, a na kolejnej stronie zaloguj się podając login i hasło z portalu Gazeta.pl. Po zalogowaniu naciśnij przycisk "Zapisz", a dane twojego dziecka zostaną zapisane.

A jeśli nie mam konta w portalu Gazeta.pl?

Możesz je w kilka minut założyć, wystarczy kliknąć link "Zarejestruj się" w formularzu logowania.

Moje konto w serwisie SiatkiCentylowe.pl zostało założone zanim został on połączony z portalem Gazeta.pl. Co się stanie z moimi danymi?

Jeśli chcesz dalej korzystać z serwisu, twoje dane - za twoją zgodą - zostaną przeniesione do portalu Gazeta.pl. Po zalogowaniu przy użyciu dotychczasowego loginu i hasła zostanie wyświetlony formularz migracyjny. Wystarczy, że podasz w nim dane swojego konta w portalu Gazeta.pl, a twoje pomiary zostaną do niego dołączone.

Jeżeli z jakichkolwiek względów nie zgadzasz się na przeniesienie twoich danych do konta w portalu Gazeta.pl, w formularzu migracyjnym znajdziesz link, który pozwoli ci zamknąć konto i nieodwołalnie usunąć wszystkie twoje dane.

Jak czytać siatki centylowe?

Każdy punkt na wykresie to pomiar twojego dziecka. Kolorowe linie to statystyczne wartości pomiarów. Aby poznać, w którym centylu mieści się twoje dziecko, należy odszukać linię najbliższą danemu punktowi pomiarowemu i odczytać po prawej stronie wykresu, któremu centylowi ona odpowiada.

Jak wprowadzić dane więcej niż jednego dziecka?

Do jednego konta przypisywane są dane tylko jednego dziecka. Aby wprowadzać dane więcej niż jednego dziecka, załóż dodatkowe konta w Gazeta.pl.

Jak wprowadzić dane historyczne?

Jeśli chcesz wprowadzić dane historyczne - np. zapisane wcześniej pomiary z książeczki zdrowia - najpierw musisz zalogować się w serwisie. Po zalogowaniu masz możliwość dodawania nowych pomiarów - wystarczy, że podasz wiek dziecka lub dokładną datę pomiaru, oraz odczytaną wartość.

Jak mogę poprawić błędnie wprowadzone dane?

Jeśli wprowadzone przez ciebie dane okazały się niepoprawne, po zalogowaniu na konto w naszym serwisie wejdź w zakładkę "Twoje pomiary" i kliknij "Usuń" przy odpowiednim pomiarze.

Jak umieścić wykres na mojej stronie, blogu lub forum?

Po prawej stronie u góry każdego wykresu znajduje się link do wykresu. Po kliknięciu w to miejsce pojawią się trzy rodzaje kodów: link do wysłania e-mailem, kod do wklejenia na stronę oraz kod do wklejenia na forach, aby móc dyskutować o rozwoju swojego dziecka. Wystarczy wybrać potrzebny ci kod, skopiować go i wkleić w odpowiednim miejscu.

Jak zgłosić błąd dotyczący działania serwisu?

Jeśli zauważasz jakikolwiek błąd, masz sugestię jak usprawnić działanie serwisu - prosimy o kontakt pod adresem e-mailowym pomoc@agora.pl . Twoje zgłoszenie na pewno zostanie przeczytane, w miarę możliwości postaramy się uwzględnić sugestie i odpowiedzieć e-mailem.